11 listopada 2021

Dowiedz się dlaczego uprawa 4 roślin w Kanadzie jest limitem bez licencji ACMPR

Minęło już trochę czasu odkąd Kanada oficjalnie uchwaliła prawo zezwalające na rekreacyjne używanie marihuany na poziomie federalnym. Przepisy i regulacje Cannabis Act nie tylko pozwoliły obywatelom pełnoletnim na używanie marihuany, ale również na jej uprawę

.

Istnieje wiele ograniczeń w przepisach dotyczących rekreacyjnej uprawy, jak na przykład to, że obywatele uprawiający konopie na mocy Cannabis Act z powodów niemedycznych mogą uprawiać maksymalnie 4 rośliny. Tony obywateli Kanady nie są dokładnie zachwycony z tego ograniczenia 4 roślin, ale jak się okazuje, rząd wie, co robi i nie ma logiki za ich proces myślowy.

SPIS TREŚCI

  • Podstawy Rekreacyjnej Uprawy Roślin
  • Więc dlaczego jest limit 4 roślin?
  • Jest sposób, aby uprawiać więcej niż 4 rośliny

Podstawy rekreacyjnej uprawy

Zanim przejdziemy do tego, dlaczego limit rekreacyjnej uprawy w Kanadzie wynosi 4 rośliny na gospodarstwo domowe, poznajmy podstawy uprawy zgodnie z Cannabis Act. Według kanadyjskiej służby zdrowia, "dorośli, którzy są 18 lub 19 lat lub starszych (w zależności od prowincji lub terytorium) są w stanie rozwijać do 4 roślin na miejsce zamieszkania (nie na osobę) do użytku osobistego z legalnie nabytych nasion lub sadzonek."

Kilka ważnych uwag na temat uprawy zgodnie z ustawą o konopiach indyjskich

Część tego, co jest najbardziej warte uwagi jest na

pobyt bit. 4 rośliny na zasadę nie jest oparta na osobach, ale gospodarstw domowych. Więc jeśli masz 3 współlokatorów i wszyscy chcą skorzystać z rekreacyjnych przepisów dotyczących uprawy, niestety nie będzie w stanie uprawiać 4 roślin, ale tylko 1 każdy.

Ważne jest również, aby zauważyć, że nie wszystkie prowincje pozwalają na rekreacyjną uprawę. Większość z nich tak, ale mieszkańcy Manitoby i Quebecu mogą kupować tylko od licencjonowanych producentów zatwierdzonych przez rząd - nie mogą uprawiać na własną rękę w domu. Minimalny wiek dla legalnego użytkowania i uprawy (w większości prowincji) zmienia się w zależności od prowincji, ale zawsze jest to albo 18 lub 19 lat.

Dlaczego więc istnieje limit 4 roślin?

Po pierwsze, nie ma potrzeby, aby rekreacyjny hodowca miał więcej niż 4 rośliny, nawet dla ciężkiego użytkowania marihuany. Uprawianie więcej niż to może tylko oznaczać, że osoba sprzedaje swoją domową uprawę marihuany nielegalnie - przynajmniej tak pomyślą policjanci, jeśli zgarną twój grow op z więcej niż 4 roślinami.

Uprawa 4 roślin zgodnie z Cannabis Act nie jest "grow op". Global News mówi, że przy uprawie 4 roślin, "było wiele obaw wokół uprawy domowej, jak to odnosi się do operacji elektrycznych w domu, pleśni i grzyba, ale to zwykle w znacznie większej liczbie roślin ... cztery rośliny na pewno nie będzie nigdzie blisko do zniszczenia domu w tym sensie."

To kolejny ogromny powód, dla którego rządy federalne i prowincjonalne pozwalają tylko na 4 rośliny i nic więcej. Gdy grow op staje się większy niż tylko 4 rośliny, istnieje większy potencjał do uszkodzenia domu spowodowane przez problemy elektryczne, szkody wodne, itp.

Major kryty grow ops może siać spustoszenie na integralności strukturalnej domu, i to jest coś, co właściciele nie są OK z. Niektórzy nadal są ostrożni w pozwalaniu lokatorom rosnąć tylko 4 rośliny, a nawet hodowcy, którzy posiadają własne domy nie są zachwyceni pomysłem potencjalnych szkód. Ale badania wykazały, że uprawa 4 roślin w pomieszczeniach jest bardzo mało prawdopodobne, aby spowodować jakiekolwiek szkody.


Jest sposób na uprawę więcej niż 4 roślin

Teraz, gdy znasz już powody, dla których rekreacyjni hodowcy muszą ograniczyć się do 4 roślin, czas skupić się na alternatywie. Jeśli jesteś jak miliony innych Kanadyjczyków, którzy używają marihuany w celach medycznych, istnieje sposób na obejście marnego limitu 4 roślin, a jest nim otrzymanie licencji ACMPR.

Co to jest ACMPR?

Rozwój medycznej marihuany w Kanadzie rozpoczął się we wczesnych latach 2000, kiedy rząd zdał sobie sprawę, że pacjenci potrzebują sposobu, aby uzyskać lepszy dostęp do medycznej marihuany. Przez lata istniało kilka programów regulujących kupno i uprawę medycznej marihuany, ale ten, który obowiązuje dzisiaj to ACMPR.

ACMPR, skrót od Access to Cannabis for Medical Purposes Regulations, jest kanadyjskim programem federalnym, który reguluje użycie i uprawę medycznej marihuany. Mimo, że należą do tej samej kategorii rządowej, zasady i przepisy ACMPR są zupełnie inne od przepisów rekreacyjnych zawartych w Cannabis Act.

Nie tylko ograniczenia w posiadaniu i przechowywaniu są inne dla członków ACMPR, ale to samo dotyczy ograniczeń w uprawie. Ponieważ program ten koncentruje się na marihuanie medycznej, a nie na rekreacyjnej, osoba z licencją ACMPR może legalnie uprawiać więcej niż 4 rośliny - o wiele więcej.

Jak to działa?

Ten artykuł da wam znacznie jaśniejszy obraz tego, jak rozpocząć uprawę medycznej marihuany w Kanadzie z licencją ACMPR na uprawę. Ale zajmijmy się podstawami. Tak jak można by podejrzewać w przypadku programu medycznej marihuany, pierwszym krokiem do zostania członkiem ACMPR jest otrzymanie recepty od licencjonowanego pracownika służby zdrowia.

Aby rząd wydał licencję na uprawę, musisz udowodnić, że masz potrzebę uprawy więcej niż rekreacyjny limit 4 roślin. Pacjenci, którzy cierpią na przewlekłe schorzenia, mają dobrą wymówkę, aby uprawiać więcej niż 4 rośliny, ale nadal muszą uzyskać dowód od lekarza lub pielęgniarki.

Gdy recepta jest napisana (zostanie napisana na określoną ilość gramów dziennie w oparciu o stan zdrowia), następnym krokiem jest zastosowanie. Istnieje oficjalna aplikacja ACMPR, która musi być wypełniona, podając wszystko, od twojego nazwiska do planowanego miejsca uprawy.

Ta robota papierkowa może czuć się żmudne, ale wynik końcowy jest całkowicie warte dla tych, którzy szukają na sposób więcej niż 4 roślin. Po zakończeniu pracy papierkowej, wnioskodawca wysyła je (wraz z oryginalną kopią RX) do rządu w celu zatwierdzenia. Po zatwierdzeniu, zasada 4 roślin na gospodarstwo domowe nie ma już zastosowania.

Kto może ubiegać się o ACMPR?

Technicznie rzecz biorąc, każdy mieszkaniec Kanady może złożyć wniosek, ale musi być w stanie udowodnić, że jego stan zdrowia uzasadnia stosowanie medycznej marihuany (oficjalna recepta jest wystarczającym dowodem). Więc jeśli jesteś Kanadyjczykiem i gotowy do uprawy więcej niż 4 roślin, teraz masz szansę.Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 0 Average: 0]