25 lutego 2022

Federalna legalizacja marihuany: Pozornie nieosiągalne marzenie z powodu koronawirusa

Rok 2019 był ważnym rokiem odnoszącym się do federalnej legalizacji marihuany. Rep. Earl Blumenauer (D-Ore.), który był pionierem wspierającym ją, dążył do zakończenia 2019 roku z pełną legalizacją w obecnym Kongresie.

Patrząc na to, że Senat był tak zdecydowanie przeciwny temu ruchowi, szeroka legalizacja mogła być marzeniem, ale biorąc pod uwagę, że był to najbardziej pro-konopny Kongres w historii, wypełnienie luki między przepisami federalnymi a stanami, które zalegalizowały marihuanę, wydawało się prawdopodobne.

Jednak w 116 Kongresie, jedna izba zdołała uchwalić jeden projekt ustawy o konopiach indyjskich w jednej sprawie. Oczekiwany przegląd prawa dotyczącego marihuany został utracony pośród impeachmentu i rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Koronawirus zdołał zniweczyć wszelkie szanse na samodzielną legalizację marihuany, która mogłaby przejść przez Kongres w tym roku.

Przemysł konopi indyjskich mógłby w tych ponurych czasach ruszyć nieco do przodu w pozytywnym kierunku dzięki dołączonym przepisom do obowiązkowych ustaw o pomocy i środkach na walkę z koronawirusem.

Mimo to, Rep. Lou Correa (D-Calif.) uważa, że perspektywa jest bardzo trudna, a uzyskanie bezpośredniej pomocy dla przemysłu konopi wydaje się dość nieprawdopodobne.

"Myślę, że między koronawirusem a sezonem wyborczym, jesteśmy w dolnej części dziewiątej", powiedział Don Murphy, dyrektor ds. polityki federalnej Marijuana Policy Project i były republikański ustawodawca stanowy. "Nie mamy zbyt wiele czasu na inne rzeczy".

Izba uchwaliła ustawę o bankowości marihuany we wrześniu ubiegłego roku. Jednak Senat jeszcze nie pączkował. Stała szansa na ujrzenie światła dziennego po włączeniu go do większego pakietu pomocy koronawirusowej o wartości 3 bilionów dolarów, ale ustawa została odrzucona przez kontrolowany przez GOP Senat.

Nawet jeśli ustawa bankowa zostanie włączona do przyszłego pakietu pomocy koronawirusowej, Correa uważa, że umrze ona w Senacie, ponieważ musi przejść przez pana McConnella, który wielokrotnie wspominał, że "nie jestem zainteresowany poruszaniem jakichkolwiek przepisów tego rodzaju do przodu".

Propozycja, aby firmy z branży konopi indyjskich kwalifikowały się do pożyczek i dotacji Small Business Administration zyskała trakcję z powodu koronawirusa, ale nie została uwzględniona w najnowszym projekcie ustawy House.

Według pracownika Demokratycznego Domu, legalizacja Marihuany, czy to ustawa MORE Act, czy ustawa STATES, była mało prawdopodobna do uchwalenia, niezależnie od pandemii.Ustawa MORE Act zalegalizowałaby marihuanę na mocy prawa federalnego, tym samym wymazując rejestry karne związane z marihuaną i tworząc programy grantowe, aby pomóc społecznościom dotkniętym wojną z narkotykami. Oczekiwano, że propozycja ta zostanie poddana pod głosowanie w Izbie w tym roku, po tym jak w listopadzie wyszła z Komisji Sądownictwa Izby.

The STATES Act mógłby doprowadzić do bardziej kompleksowej reformy w Senacie, co pozwoliłoby stanom na ustalanie polityki dotyczącej marihuany bez obawy przed karami federalnymi.

Jednak wiceprezes ds. rządowych w Smart Approaches to Marijuana, Van Meter, uważa, że możliwość uchwalenia obu ustaw wydaje się odległa.

Co więcej, ustawa MORE musi przejść jeszcze przez sześć komisji. Komisja Małego Biznesu Izby zrzekła się jurysdykcji na początku tego roku, jako sposób na okazanie poparcia dla legalizacji. Justin Strekal, dyrektor polityczny w National Organization for the Reform of Marijuana Laws, stara się przekonać komisje Izby do podobnego kroku.

Z drugiej strony, propozycja Rep. Nydii Velázquez (D-N.Y.), aby przemysł marihuany kwalifikował się do finansowania przez SBA, przyciągnęła wiele uwagi. Fundusze SBA nie były dostępne dla firm z branży marihuany, ponieważ prawo federalne uznawało ją za nielegalną. Jednak zwolennicy i prawodawcy naciskają, aby włączyć je do ustawodawstwa dotyczącego koronawirusów.

Ponad 40 członków Izby i Senatu wezwało do jej włączenia, jednak prawdopodobieństwo przyjęcia propozycji wydaje się mało prawdopodobne, ponieważ nie wyszła ona jeszcze nawet z komisji.

Mimo to, przyszłość badań nad marihuaną wydaje się jasna, ponieważ nawet tacy ustawodawcy jak Rep. Andy Harris (R-Md.), którzy są zagorzałymi anty-konopijcami, popierają ustawodawstwo rozszerzające badania nad marihuaną.

Przy wsparciu obu stron, Komisja Spraw Weteranów Izby głosowała za przyjęciem dwóch projektów ustaw dotyczących badań nad konopiami indyjskimi 13 marca. Nie zaplanowano żadnych przesłuchań, odkąd senator Dan Sullivan (R-Alaska) opowiedział się za badaniami medycznymi weteranów w Senackiej Komisji ds.

DEA opublikowała proponowane zasady dotyczące badań nad marihuaną, co może być dla Kongresu impulsem do działania. Wszystko zależy jednak od tego, kiedy Kongres wznowi prace nad ustawodawstwem dotyczącym wirusów innych niż koronawirusy.

Pro-konopijni prawodawcy i lobbyści wierzą, że ustawodawstwo dotyczące marihuany doczekało się wielu istotnych elementów, dzięki którym w Kongresie nastąpił postęp, większy niż kiedykolwiek wcześniej. Uchwalenie SAFE Banking Act w Izbie, głosowanie Komisji Sądownictwa Izby w sprawie projektu ustawy, która może usunąć marihuanę z Controlled Substances Act oraz pierwsze w historii przesłuchanie w sprawie marihuany, które odbyło się w Komisji Energii i Handlu Izby, to postępy w kierunku szerokiego ustawodawstwa dotyczącego marihuany.

"Spojrzę każdemu w oczy - nawet w rozmowie telefonicznej Zoom - i powiem jasno, że jest to ... niezwykły postęp", powiedział Blumenauer. Nazywa rok 2019 "najpotężniejszym, udanym rokiem, jaki kiedykolwiek mieliśmy w tej kwestii".Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 0 Average: 0]