23 grudnia 2021

Bernie Sanders uderza w kampanię z dużym naciskiem na reformę marihuany

Bernie Sanders (I-VT) zawsze był głównym zwolennikiem reform w zakresie marihuany. Tym razem uderza w kampanię, skupiając się na zakończeniu wojny z narkotykami i legalizacji marihuany.

Prezydencka nadzieja Bernie Sandersktóry zajął drugie miejsce w prawyborach Demokratów w 2016 roku, ogłosił w zeszłym miesiącu, że ponownie ubiega się o nominację prezydencką Demokratów w 2020 roku.

Senator Sanders był pierwszym znaczącym kandydatem na prezydenta, który poparł legalizację i złożył w Senacie pierwszy w historii projekt ustawy mającej na celu zakończenie federalnego zakazu marihuany i zwrócenie szczególnej uwagi na poprawę nierówności rasowych w rosnącym przemyśle legalnej marihuany.

Sezon wyborczy

Przez następne 15 miesięcy będziemy świadkami wielu politycznych reklam, oświadczeń, debat i czytania wiadomości na tematy związane z rozwojem naszego miasta, powiatu, stanu czy narodu. Ale po raz pierwszy sprawy nabiorą tempa, będzie można skupić się i dyskutować o reformach dotyczących marihuany. Dlaczego nie, jeśli ma ona wpływ na gospodarkę w wysokości ponad 16 miliardów dolarów do 2025 roku..

Marihuana jest nadal sklasyfikowana w Stanach Zjednoczonych jako narkotyk z listy I. Oznacza to, że nadal jest całkowicie nielegalna, podatna na nadużycia i nie uważa się, że ma jakiekolwiek korzyści medyczne. Sondaże publiczne mają jednak inny punkt widzenia, rząd amerykański opowiada się za legalizacją marihuany rekreacyjnej i promuje dostęp do marihuany medycznej dla pacjentów.

Te różnice w reformie marihuany będą prawdopodobnie głównym tematem debaty podczas wyborów w 2020 roku. A dyskusje już się rozpoczęły, a nadzieja prezydencka przedstawiła swój plan.

Te różnice w reformie konopi indyjskich prawdopodobnie będą główną dyskusją debaty nadchodzącej w wyborach 2020. A w przypadku prezydenckiej nadziei już się rozpoczęła.

SPIS TREŚCI

  • Ogłoszenie Sandersa o legalizacji marihuany:
  • Jego długoletnia kampania na rzecz marihuany:
  • Jego przyszłe propozycje:

Sanders Announcement For Legalizing Cannabis:

"To, do czego teraz wzywam, to legalizacja marihuany w Ameryce," Sanders powiedział do Rogana"Wierzę, że możemy to zrobić poprzez rozporządzenie wykonawcze, i zrobię to" - stwierdził.

Podczas wtorkowego występu w programie Joe Rogan Experience Podcast, Sanders ogłosił, że jeśli zostanie wybrany na prezydenta, użyje dekretu wykonawczego, aby zakończyć federalną prohibicję chwastów, przypominając o swoim długotrwałym sprzeciwie wobec zakazu.

His Long-Standing Cannabis Campion:

"Kiedy kandydowałem na prezydenta o nominację Demokratów w 2016 roku, mówiłem o zepsutym systemie sądownictwa karnego, który kończy się tym, że w Stanach Zjednoczonych więcej osób przebywa w więzieniu niż w jakimkolwiek innym kraju," powiedział Sanders podczas wywiadu "The Joe Rogan Experience". "I to, do czego wzywałem wtedy, i wzywam, na teraz, to legalizacja marihuany w Ameryce".

Sander opisał rozróżnienie jako "szalone," i zidentyfikował Controlled Substances Act, jako "zepsuty system sądownictwa karnego."

Z 33 stanami, które zalegalizowały medyczną marihuanę i 15 stanami, które zdekryminalizowały marihuanę, pozostaje ona nielegalna na mocy Controlled Substances Act. Jest ona umieszczona w wykazie I DEA, w tej samej kategorii, co znacznie silniejsze narkotyki, takie jak kokaina i heroina.

"Heroina jest zabójczym narkotykiem," powiedział senator z Vermont. "Możecie się spierać o plusy i minusy marihuany, ale marihuana to nie heroina. Musimy więc z tym skończyć, i to właśnie zrobię jako prezydent Stanów Zjednoczonych. Wierzę, że możemy to zrobić poprzez rozporządzenie wykonawcze i tak też zrobię."

Jego przyszłe propozycje:

Sanders wyprzedził swoich kolegów kandydatów w sprawie problemów z konopiami indyjskimi. Był pierwszą osobą, która sponsorowała m.in. Senacki projekt ustawy w 2015 roku, aby uregulować federalny zakaz marihuany. Ale, z wyjątkiem Joe Bidena, każdy pierwotny pretendent na prezydenta w 2020 roku promuje legalizację.

"Więc jeśli zostałeś aresztowany, masz rekord karny za sprzedaż marihuany, to jest to usuwane", powiedział. "I to jest właściwa rzecz do zrobienia".

Sanders powiedział, że jego dalszym planem jest szukanie ludzi, którzy zostali aresztowani za marihuanę i wydalanie ich z kartoteki, coś co jest już praktykowane w niektórych amerykańskich miastach. Przyznał, że Illinois i Nowy Jork usuwają z rejestrów przestępstwa związane z niskim poziomem marihuany.

Zapytany ogólnie o politykę narkotykową, Sanders powiedział, że nie jest zainteresowany legalizacją innych narkotyków, przynajmniej "nie w tym momencie".

Zrobił swój ostatni punkt, jak gdyby jakość życia Amerykanów miała się poprawić, wskaźniki śmiertelności z powodu narkotyków prawdopodobnie spadłyby. A prawdziwe pytanie, które poruszył, brzmi: "Jak możemy przywrócić nadzieję i optymizm w narodzie amerykańskim".