8 listopada 2021

Massachusetts może wkrótce zobaczyć kawiarnie z marihuaną i usługi dostaw do domu!

Był czas, kiedy marihuana była uważana za bardzo tabu, i chociaż ludzie jej używali, była ona nadal nielegalna. Ale czasy się zmieniły, marihuana stała się legalna w wielu stanach w takiej czy innej formie. Wyobraź sobie, że mieszkasz w miejscu, gdzie dostawa trawki do domu i kawiarnie z marihuaną są na porządku dziennym! A teraz zatrzymaj tę myśl!

24 września 19 roku Komisja Kontroli Konopi w Massachusetts głosowała 4-1, aby zatwierdzić przepisy, które pozwalają na dostawy marihuany do domu w tym stanie. Przepis ten otworzył również drzwi dla kawiarni, gdzie ludzie mogą legalnie jeść, palić lub palić marihuanę z przyjaciółmi. Przewodniczący Cannabis Control Commission Steven Hoffman powiedział: "Czujemy, że mamy dobrą równowagę pomiędzy próbą spełnienia woli wyborców, ale uznając, że istnieją obawy z punktu widzenia zdrowia publicznego i bezpieczeństwa publicznego."

Zanim rozpocznie się domowa dostawa trawki i kawiarnie, właściciele firm będą musieli wypełnić umowy ze społecznością, w której planują rozpocząć działalność. Po dopełnieniu tych formalności i dopiero wtedy otrzymają licencję od państwa, a to może potrwać tygodnie, a nawet miesiące.

Komisarz Jennifer Flanagan, która oddała jedyny głos sprzeciwu, podzieliła się obawami dotyczącymi otwartego spożywania marihuany w publicznych kawiarniach. Stwierdziła: "Myślę, że jest jeszcze za wcześnie na licencje na konsumpcję w kawiarniach społecznych" i dodała: "Myślę, że musimy uporządkować tę branżę, upewniając się, że handel detaliczny, uprawa i mikroprzedsiębiorstwa będą traktowane priorytetowo, zanim zaczniemy robić dostawy do domu i konsumpcję społeczną". Wyraziła obawy dotyczące zdrowia publicznego, ponieważ stan ma obecnie do czynienia z reperkusjami kryzysu opioidowego. Niedawno stan zaczął robić coś w sprawie trwającej choroby płuc, która została powiązana z wapowaniem. Dalej dodała: "Mówimy o konsumpcji społecznej, szukamy miejsc, gdzie ludzie mogą pójść i konsumować ten produkt, głównie poprzez palenie lub wapowanie. Mam co do tego obawy."

Aby ubiegać się o licencję na kawiarnie z ziołami i dostawę marihuany w Massachusetts, potencjalni właściciele firm będą musieli złożyć wniosek, który będzie wiązał się z opłatą w wysokości 1500 dolarów. Aby przedłużyć licencję, właściciel biznesu będzie musiał zapłacić $10,000 rocznie. W celu zapewnienia sprawiedliwości społecznej i wzmocnienia pozycji ekonomicznej wnioskodawców, opłaty mogą zostać obniżone lub nawet zniesione.

W odniesieniu do usług dostawy, zasady stanowią, że osoba, która dostarcza produkty nosić kamerę ciała do rejestrowania każdej dostawy. Wywołało to obawy o prywatność i aby im zaradzić komisarze Britte McBride i Shaleen Title zasugerowali, że policjanci, którzy chcą obejrzeć nagrane filmy, muszą uzyskać nakaz przeszukania lub nakaz sądowy.

Stan Massachusetts zalegalizował marihuanę do użytku rekreacyjnego w listopadzie'16, a sprzedaż rozpoczęła się w licencjonowanych punktach sprzedaży po dwóch latach. W związku z tym, dostawa rekreacyjnej marihuany w Massachusetts może zająć trochę czasu.