17 stycznia 2022

3 Wskazówki dotyczące bezpiecznego czyszczenia bonga

Nic tak nie psuje smaku dobrego dymu, jak brudna bonga. Brudne bonga nie tylko psują smak, ale także mogą mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Brudne bonga, w których w rurkach wodnych znajduje się woda, są często pożywką dla bakterii i mogą prowadzić do wielu infekcji dróg oddechowych. Poza tym, czyste bonga to obietnica świeżego smaku zioła i łagodniejszych uderzeń. Na szczęście, czyszczenie bonga nie wymaga zbyt wiele czasu i można to zrobić w prosty sposób.


Regularne czyszczenie bonga jest korzystne, ale równie ważne dla zdrowia jest to, w jaki sposób się je czyści. Wielu palaczy używa alkoholu do czyszczenia bong, ale może to nie być najbezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ alkohol zawiera kilka toksyn, których ślad może pozostać po czyszczeniu. Toksyny te mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie układu oddechowego. W związku z tym, powinieneś poszukać innych metod czyszczenia.

W tym artykule omówimy trzy najlepsze sposoby na bezpieczne czyszczenie bonga:

  • Nietoksyczne środki do czyszczenia bonga

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka środków czyszczących do bonga, które są wykonane z naturalnych składników, takich jak glina, dzięki czemu można uzyskać czystą bongę w ciągu kilku minut. Te żele i roztwory nie są tylko doskonałymi środkami do czyszczenia bonga, ale są wolne od soli ściernych i mają niską zawartość lotnych związków organicznych (VOC). To sprawia, że żele do czyszczenia bonga są bezpieczne zarówno dla zdrowia, jak i dla środowiska.

Żel do czyszczenia bonga to fantastyczny sposób na utrzymanie bonga w dobrym stanie, a jednocześnie bezpieczny w użyciu. Jeśli używasz bonga codziennie, chcesz mieć pewność, że można je bezpiecznie używać tak często, jak to możliwe, bez szkody dla szkła bonga i środowiska. Dobrej jakości środek do czyszczenia bonga jest świetnym sposobem, aby o to zadbać, ponieważ skutecznie usuwa brud i żywicę z bonga, nie uszkadzając szkła. Jeśli chcesz czegoś łatwiejszego w użyciu i bezpiecznego dla zdrowia i środowiska, to nietoksyczny środek do czyszczenia bonga jest dla Ciebie idealny.

  • Soda oczyszczona i ocet

Proste przedmioty kuchenne mogą wystarczyć, aby uzyskać nieskazitelnie czyste bonga. Możesz wyczyścić bonga za pomocą łatwych i bezpiecznych składników, takich jak ocet, soda oczyszczona i gorąca woda.

Aby wyczyścić bonga za pomocą octu i sody oczyszczonej, umieść bonga w naczyniu. Zacznij od wypełnienia rurki bonga ½ szklanki sody oczyszczonej, a następnie wlej około 1½ szklanki sody oczyszczonej do garnka. Teraz wlej ocet do cybucha bonga, co spowoduje wytworzenie kwasu węglowego, który natychmiastowo wywoła efekt fizz. Dodaj resztę octu do garnka.

Teraz dodaj do garnka tyle wody, aby w pełni przykryć bonga i doprowadź do wrzenia. Następnie gotuj na wolnym ogniu przez kilka minut, w zależności od ilości nagromadzonej żywicy. Upewnij się, że poziom wody nie obniża się, ponieważ może to spowodować, że bongo będzie miało dostęp powietrza, co z kolei może spowodować pęknięcie bonga.

Na koniec, wyłącz ogień i wyjmij bonga szczypcami, spuszczając z niego wodę. Teraz wsyp do bonga trochę sody oczyszczonej i octu, zrób z nich pastę i wyszoruj wnętrze bonga szczoteczką do zębów. Wypłucz bonga wodą z kranu, wytrzyj je czystym, suchym ręcznikiem i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.

  • Cytryna i ciepła woda

Ze względu na kwasy obecne w owocach, cytryny są idealne do czyszczenia bong, jak również innych przedmiotów w twoim domu. Enzymy zawarte w soku z cytryny pomagają rozbić nagromadzoną żywicę, co ułatwia utrzymanie bonga w czystości.

Aby wyczyścić bonga za pomocą soku z cytryny i ciepłej wody, zacznij od rozmontowania bonga. Następnie podgrzej wodę i wlej ją do wanny. Teraz, weź brudne części bonga i pocieraj je sokiem z cytryny. Cytryna jest znana ze swoich właściwości oczyszczających, a kwas cytrynowy zawarty w cytrynie zdezynfekuje bonga od wewnątrz.

Po dokładnym natarciu bonga cytryną, zanurz je w wannie wypełnionej ciepłą wodą. Pozostaw na co najmniej 15 minut. Na koniec wyjmij go i opłucz wodą z kranu, aby uzyskać lśniąco czyste szkło.

SPIS TREŚCI

  • Kiedy należy czyścić bonga

Kiedy należy czyścić bonga

Chociaż regularne czyszczenie bonga jest korzystne dla zdrowia, wielu osobom trudno jest wygospodarować czas na codzienne czyszczenie. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, kiedy należy czyścić bonga.

Poniżej znajduje się kilka znaków, które mówią, że nadszedł czas na czyszczenie bonga.

  • Oślizgła powłoka

Po kilku użyciach możesz zauważyć, że bongo pokryte jest oślizgłą warstwą. Bonga z brudną powłoką są idealną pożywką dla bakterii i grzybów i mogą powodować poważne problemy z oddychaniem. Kiedy zauważysz ten film na swoim bongu, wiesz, że nadszedł czas, aby go wyczyścić.

  • Odkładanie się żywicy

Nagromadzenie żywicy może zniszczyć smak i zapach trawki. Jeśli nie czyścisz go regularnie, żywica może gromadzić się w trudno dostępnych miejscach, które trudno jest wyczyścić, psując w ten sposób ogólne wrażenia z palenia. Kiedy zauważysz grubą warstwę lepkiej substancji w bongu, wiesz, że żywica nagromadziła się i wymaga natychmiastowego czyszczenia.

  • Stojąca, śmierdząca woda

Pozostawienie czystej wody w bongu, nawet na kilka dni, spowoduje, że stanie się ono cuchnące i cuchnące. Woda jest używana jako filtr do usuwania zanieczyszczeń z palonego zioła, więc jeśli nie wymieniasz wody regularnie, zanieczyszczenia w wodzie gromadzą się, powodując nieprzyjemny zapach i stanowiąc pożywkę dla bakterii.

Dlatego ważne jest, aby wymieniać wodę w bongu po każdym użyciu. Jeśli w bongu znajduje się stagnująca, śmierdząca, brązowa woda, musisz wyczyścić bonga przed użyciem.

Wniosek

Utrzymywanie bonga w czystości nie tylko zapewni dobry smak, ale także sprawi, że toksyczne nagromadzenie wody nie będzie miało negatywnego wpływu na zdrowie twoich płuc.

Podczas czyszczenia bonga, upewnij się, że używasz środków czyszczących, które nie zawierają alkoholu lub lotnych związków organicznych. Wybierając nietoksyczne żele do czyszczenia lub naturalne składniki kuchenne, takie jak ocet i cytryna, możesz zapewnić sobie bezpieczeństwo, środowisku naturalnemu i długowieczności szklanego bonga.Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 1 Average: 5]