4 kwietnia 2022

Marlborough otrzymuje największą w Nowej Zelandii partię towaru z uprawą medycznej marihuany

Marlborough, rozległa sieć nadmorskich dróg wodnych w Nowej Zelandii, jest gotowa na najbardziej kompleksową uprawę medycznej marihuany w regionie.

Firma Puro zdobyła licencję na komercyjną uprawę 90 000 roślin do użytku medycznego.

Dobre wieści napłynęły z szafy Ministerstwa Zdrowia w czwartek, które dało zielone światło dla jednej z najlepszych ofert na uprawę konopi.

Zbiory przejdą kiełkowanie w tunelach, a następnie zostaną wysłane do wiodącego miejsca uprawy firmy w Kekerengu.

"CBD i kannabinoidy to jest to, co chcemy eksportować za granicę" - powiedział dyrektor Sank Macfarlane.

"Odmiana ta nie będzie miała charakteru rekreacyjnego. Osoby szukające pomocy terapeutycznej będą mogły wybrać skuteczną alternatywę" - dodał.


Dyrektor Puro dodał, że "jest to odmiana marihuany o niskiej zawartości THC. Te odmiany są przeznaczone przede wszystkim do ekstrakcji CBD, CBG i innych kannabinoidów".

"Możesz je ciągnąć do woli i nic ci się nie stanie, oczywiście w sensie psychotropowym".

"To tylko uprawa konopi" - powiedział Sank. "Zioło jest bezpieczne i niedostępne dla każdego, kto chce je mieć. Nie rozważamy więc możliwości wystąpienia niepożądanych problemów w tym miejscu".

Ważniejsze jest zatrudnienie, jakie przyniosłaby licencja. Wybuch epidemii kowidów wpłynął na miejsca pracy i spowodował niepewność na całym świecie. Ale ręczne zbiory pozwolą na zatrudnienie kilku osób w branży.

"Nasz proces uprawy jest pracochłonny, dlatego większość plonów będziemy zbierać ręcznie. Może się więc okazać, że przez cały okres uprawy, aż do zbiorów, będziemy zatrudniać 50-60 pracowników" - mówi Macfarlane.

Firma jest dumna z tego, że udało jej się zdobyć komercyjną umowę rynkową, ponieważ roślina przyczynia się do zwiększenia potencjału medycznego w społeczeństwie.

"Licencja oznacza bardzo wiele, ponieważ możemy sprzedawać naszą medyczną marihuanę odbiorcom farmaceutycznym. To jeden wielki krok w kierunku stania się wiodącym globalnym dostawcą najwyższej jakości ziół medycznych" - powiedział szef Puro.

Puro współpracowało z nowozelandzkim Ministerstwem Handlu i Przedsiębiorczości, aby stworzyć pierwszy w historii kraju kanał eksportowy dla marihuany medycznej luzem.

Niezależny ekonomista z Agribusiness Group podejrzewa, że w ciągu najbliższych 24 miesięcy Puro może stworzyć pełnoetatowe miejsca pracy dla 375 pracowników.

"Marlborough to mały okręg" - powiedział Macfarlane.

"Puro może w znacznym stopniu przyczynić się do rozwoju jego gospodarki, dając ogromne możliwości zatrudnienia zarówno w Kaikōura, jak i Blenheim. Na szczęście władze, w tym iwi, posłowie, burmistrzowie i inni liderzy biznesu, poparli ten pomysł" - powiedział Macfarlane.

W Marlborough nie przeprowadzono jeszcze referendum w sprawie rekreacyjnej marihuany, które prawdopodobnie odbędzie się w przyszłym miesiącu. Sank nie zastanawiał się jednak nad jego konsekwencjami.

"Wynik referendum nie ma nic wspólnego z sukcesem naszego biznesu" - powiedział.

"Usprawniliśmy nasz kanał upraw w wysokiej jakości marihuanę leczniczą. Więc wyniki nie będą nas niepokoić".

Firma złożyła wniosek o dalszą komercyjną uprawę, który wydaje się być na końcowym etapie przeglądu, w tym ich późno ukończony kryty obiekt badawczy, który jest w trakcie kontroli w Marlborough Valley.
Kliknij, aby ocenić ten post!

[Total: 0 Average: 0]