27 grudnia 2021

Przewodnik DIY na temat kiedy zbierać marihuanę

Wnioski: Uprawa marihuany jest trudna, ale znajomość marihuany jest jeszcze trudniejsza. Bardzo ważne jest, aby zbierać rośliny w odpowiednim czasie, aby uzyskać z nich jak najwięcej korzyści. Typowe osądy to domysły oparte na wcześniejszych doświadczeniach z uprawą. Aby podjąć świadomą decyzję, trzeba znać anatomię marihuany. Części takie jak słupki informują nas, kiedy jest właściwy czas na ścięcie buds. Przeczytaj ten przewodnik, aby uzyskać wszystkie informacje, których potrzebujesz i z powodzeniem zbierać plony marihuany.

Medyczna marihuana nie potrzebuje dziś definicji. Wszyscy ją znają i wszyscy cieszą się jej działaniem. Entuzjaści przeszli do czegoś nowego. W dzisiejszych czasach ludzie chcą uprawiać swoją własną marihuanę. Po tym jak FDA i FTC wystosowały zawiadomienia do kilku producentów kwiatów w stanie, wielu z nich zaczęło uprawiać swoje własne odmiany.

Nasiona marihuany są sprzedawane online i w sklepach detalicznych dla majsterkowiczów na całym świecie. W zależności od rodzaju efektu, jaki chcesz uzyskać, możesz wybrać swoje nasiona. Aby uzyskać efekt euforii i psychoaktywności, wybierz nasiona z większą ilością THC. Dla bardziej energetycznego i aktywnego odstresowania należy wybrać nasiona o wysokiej zawartości CBD.

Wiedza o tym, jak zbierać marihuanę jest ważna, ale kluczowa jest wiedza o tym, kiedy zbierać marihuanę. Roślina wykazuje unikalne oznaki dojrzałości na każdym etapie. Sztuką jest wiedzieć, czego się szuka.

W marihuana span wierzymy w skrócenie czasu potrzebnego do uprawy i zbioru własnych nasion. Dlatego też zebraliśmy listę kontrolną ważnych rzeczy związanych z uprawą marihuany.

SPIS TREŚCI

 • Dlaczego warto uprawiać własną rasę?
 • Anatomia marihuany
 • Kiedy zbierać marihuanę?
 • Jak zbierać marihuanę?

Dlaczego warto uprawiać własną rasę?

 • Produkty z marihuany są kosztowne i to kosztem powtarzającym się. Wyobraź sobie, ile pieniędzy zaoszczędziłbyś paląc własne zbiory i nie kupując kwiatów.
 • Uprawa jest łatwa. Musisz dosłownie dać jej opiekę i czas, to wszystko.
 • Masz kontrolę nad efektami palenia. Hodowcy mogą wybrać rodzaj efektu, jaki ich buds będą miały na nich.
 • Gwarantowana czystość. Uwolnij się od obaw o zanieczyszczenia lub mylące etykiety. Wyhodowałeś ją sam, jest bezpieczna w użyciu.

Uprawianie i zbieranie marihuany jest korzystne i zdrowe. Kiedy już poznasz anatomię rośliny, staje się to całkiem proste.Anatomia marihuany

Jak każda inna roślina, marihuana rośnie od nasionka, do pierwszej łodygi i od niej się rozmnaża. Po kilku dobrych miesiącach opieki i pielęgnowania, można zobaczyć ważne części rośliny.

 • Łodyga

Ważna dla wsparcia wzrostu i siły rośliny. Łodyga jest tym, na czym stoją rośliny marihuany. Jest to ich rdzeń kręgowy, dosłownie.

 • Wachlarz liści

Klasyczny symbol marihuany, liście o 5, 7 lub 9 nogach. Pięć oznacza Ruderalis, siedem - Indica, a dziewięć - czystą sativę.

 • Łodyga liścia wachlarzowatego

Łodyga zawiera niewielkie ilości THC. W rzeczywistości więcej niż liście. Znajduje się tuż pod liśćmi i można ją wykorzystać do produkcji nalewek, ekstraktów i koncentratów do gotowania lub wytwarzania oleju.

 • Kwiat

Arcydzieło marihuany. Tych kwiatów nie trzeba tłumaczyć. Kwiaty są głównym produktem rośliny. Są to błyszczące pąki, których używamy podczas palenia medycznej marihuany.

 • Tłoki

Są to główne części reprodukcyjne rośliny. W celu uzyskania maksymalnych zbiorów ważne jest, aby zidentyfikować rośliny żeńskie poprzez zauważenie stygmatów lub włosów jak struktury słupków i usunięcie innych roślin męskich, aby skupić się na zbiorach, a nie na hodowli roślin.

 • Trichomes

Genetyczne ochrony przed szkodnikami, Trichomes są wskaźniki, że roślina jest zdrowa. Małe ścięgno jak struktury, te ochraniacze rosną na pąki.

 • Liście cukrowe

Liście cukrowe są małymi listkami, które rosną pomiędzy buds marihuany. Zawierają one zazwyczaj duże ilości THC i CBD.

Z tą podstawową wiedzą na temat rośliny marihuany możesz regularnie sprawdzać jej zdrowie i identyfikować ewentualne problemy ze wzrostem. Teraz przechodzimy do głównej części, czyli kiedy zbierać plony z rośliny. W zależności od rodzaju efektów ubocznych, które chcesz uzyskać, wybierz odpowiedni czas na zbiory.

Kiedy zbierać marihuanę?

 • Energetyczne odczucia

Dla aktywnych kwiatów roślina musi mieć 50% jasnych trichomów, które świecą jak kryształy, a drugie 50% powinno być mętne.

 • Intensywne, euforyczne odczucia

Dla intensywnego odczucia, pozwól roślinie rosnąć do czasu, aż 70% trichomów będzie mętnych, a 60% słupków powinno być ciemnych i zwijać się z powrotem.

 • Relaksujące wibracje

Aby uzyskać bardziej relaksujący nastrój, pozwól trichomom zmienić się z mętnych na bursztynowe. W połączeniu z 70% do 90% ciemne curling w słupki.

Jeśli roślina kwalifikuje się do jednego lub więcej warunków wymienionych powyżej. Nadszedł czas na zbiory. Podstawowa procedura zbioru jest taka sama dla wszystkich. Nawet duzi producenci stosują zasadniczo tę samą metodologię.

Jak zbierać marihuanę?

 • Wytnij swoją rasę

Pierwszym krokiem jest ścięcie rośliny. Można to zrobić bezpośrednio przy głównej łodydze lub przycinając pojedyncze pęczki rośliny.

 • Trimming dla prostoty

Powodem, dla którego przycinasz roślinę jest chęć uzyskania czystszej partii do pracy. Liście wentylatora nie zawierają dużo THC, należy przyciąć wszystkie duże liście wentylatora, które dają produkt końcowy szorstki do gardła czuć.

 • Suszenie buds

Gdy już ładnie przycięte wszystkie niechciane części rośliny. Device sposób powiesić swoje pąki w wolnym upadku. Utrzymuj temperaturę na 79 stopni Fahrenheita i 50% wilgotności. Użyj do tego aparatury kontrolującej środowisko. Perfekcja jest kluczowym czynnikiem na tym etapie.

 • Usuwanie buds

Gdy minie tydzień. Usuń swoje buds, gdy są bardziej suche niż wcześniej, a mniejsze łodygi łamią się natychmiast.

 • Zabezpieczanie buds

Włóż kwiatostany do słoika i zakręć pokrywkę. Umieść je w ciemnym pomieszczeniu z temperaturą ustawioną na 70 stopni fahrenheita i 60% wilgotności.

 • Pozwól im dojrzewać

Peklowanie jest etapem, w którym przygotowujesz swoje buds do dłuższego okresu przechowywania i zapewniasz, że nie zgniją. Zazwyczaj trwa to około trzech tygodni. Regularnie sprawdzać swoje słoiki i otworzyć pokrywę na dwa tygodnie, aby zapewnić wilgoć z wejściem do swoich pąków.

 • Przechowywanie twoich buds

Idealne przechowywanie to pakowanie próżniowe i trzymanie ich w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu. Jeśli planujesz przechowywać je przez ponad 6 miesięcy, a następnie zapakować je próżniowo i przechowywać w zamrażarce.

Voila! To prowadzi nas do końca naszego procesu zbiorów. To jest to. Twoje pąki nie są jeszcze gotowe do palenia. Podzielcie je na części zgodnie z waszym planem konsumpcji. Zaleca się, aby podzielić je według sposobu użycia, np.: torebka na czas po pracy i torebka na weekendy. Pomoże to monitorować twoje użycie marihuany i pomoże ci zorientować się, kiedy nadszedł czas na redukcję. W każdym razie zasługujesz na nagrodę za wyhodowanie dobrej partii buds.

Pochwal się swoimi buds swoim kumplom. Podziel się z nimi tą listą kontrolną dotyczącą wytwarzania marihuany. Mam nadzieję, że to pomoże i powstrzyma zgadywanie. Dowiedz się, w jakim stadium wzrostu znajduje się twoja roślina i skróć czas wzrostu marihuany.

Każdy wie o marihuanie i ludzie chcą uprawiać własną, ale wiedza jak zbierać marihuanę jest ważna, a wiedza 0.jest kluczem.