7 kwietnia 2022

Palenie marihuany nie jest już przestępstwem w Nowym Jorku

Dzięki nowym reformom i dekryminalizacji marihuany w Nowym Jorku, kary za posiadanie i palenie marihuany w miejscach publicznych zostały zredukowane do mandatów, a nie do kary pozbawienia wolności.

Wcześniej publiczne palenie trawki było przestępstwem, za które groziła kara pozbawienia wolności do 90 dni. Jednak dekryminalizacja marihuany w Nowym Jorku ograniczyła kary do mandatów.

"Mimo że od 1977 r. w Nowym Jorku obowiązuje pewna forma dekryminalizacji, kryminalizacja marihuany nadal szkodzi społecznościom, rozbija rodziny i kosztuje nowojorskich podatników miliardy dolarów w ciągu ostatnich czterdziestu lat", powiedział Tyler McFadden, polityczny współpracownik NORML.

"Ustawodawcy stanowi podjęli właściwą decyzję, podejmując ten znaczący krok w kierunku dekryminalizacji marihuany i usunięcia wcześniejszych wyroków z rejestrów, a to posunięcie daje ustawodawcom i aktywistom impet, którego wreszcie potrzebują, by zalegalizować marihuanę w Empire State."

Chociaż nowe przepisy wydają się być bardzo korzystne, po tym jak nie udało się w pełni zalegalizować marihuany.

SPIS TREŚCI

  • Nowe prawo:
  • Nawet wyczyszczenie rejestrów:
  • Podział ustawy o dekryminalizacji:

Nowe prawo:

Przepisy prawne dotyczące marihuany w Nowym Jorku: Od 1977 r. posiadanie marihuany w Nowym Jorku zostało zdekryminalizowane w przypadku ilości 25 gramów lub mniejszej.

Zgodnie z nowym prawem z 2019 r. posiadanie marihuany staje się wykroczeniem piątego stopnia (low-level misdemeanor). Oznacza to, że nie będzie aresztowania za posiadanie trawki, a raczej mandat karny. Te kara Zaczynają się od 50 dolarów za spożycie mniej niż jednej uncji i maksymalnie 200 dolarów za 1-2 uncje.

Nawet usunięcie z rejestru:

Zgodnie z ustawą dekryminalizacyjną, mieszkańcy, którzy zostali skazani za posiadanie marihuany o niskim stopniu szkodliwości, zostaną automatycznie pozbawieni prawa do wykonywania zawodu. Prawie 14 000 osób z pięciu okręgów i prawie 11 000 innych osób z całego stanu będzie mogło skorzystać z tej możliwości, jak podaje Nowojorski Wydział Służb Sądownictwa Kryminalnego.

Podział ustawy dekryminalizacyjnej:

  • Posiadanie mniej niż dwóch uncji marihuany nie jest już przestępstwem, a raczej wykroczeniem. Wykroczenie to nadal podlega aresztowaniu, ale nie będzie skutkowało karą więzienia ani wpisem do rejestru karnego.
  • Kara za posiadanie mniej niż jednej uncji marihuany zostaje zmniejszona z $100 do $50. Natomiast za posiadanie od jednej do dwóch uncji - 200 USD, bez żadnych dodatkowych wpisów do rejestru karnego.
  • Te mandaty i kary mogą doprowadzić Cię do sądu. Dzieje się tak z powodu odpowiedzi na pytanie o przyczynę wykroczenia.
  • Większość wcześniejszych wyroków skazujących za posiadanie 25 gramów lub mniej marihuany zostanie automatycznie anulowana.
  • Zgodnie z prawem, wszystkie wykroczenia są przestępstwami niekaralnymi, co oznacza, że nie pojawią się w Twojej publicznej historii karnej.
  • Palenie marihuany jest zabronione wszędzie tam, gdzie zabronione jest palenie tytoniu, ponieważ podlega prawu o zdrowiu publicznym.
  • Ponieważ sprzedaż lub uprawa marihuany jest nielegalna, możesz ją legalnie kupić tylko w punktach sprzedaży marihuany.